Hospitals-ის ღირებულებები და CSR აქტივობები: პასუხისმგებლობა, რომელიც სცდება ბიზნეს მიზნებს
სა­მე­დი­ცი­ნო პრო­დუქ­ცი­ის და სერ­ვი­სე­ბის პრო­ვა­ი­დე­რი კომ­პა­ნია 4Hospitals 2014 წლი­დან 300-ზე მეტ სა­მე­დი­ცი­ნო და­წე­სე­ბუ­ლე­ბას უწყვეტ რე­ჟიმ­ში აწ­ვდის უმაღ­ლე­სი ხა­რის­ხის პრო­დუქ­ცი­ას, რომ­ლის ფარ­თო ასორ­ტი­მენ­ტიც 6 ძი­რი­თად მი­მარ­თუ­ლე­ბა­ში ერ­თი­ან­დე­ბა: სა­მე­დი­ცი­ნო ავე­ჯი და აპა­რა­ტუ­რატრავ­მა­ტო­ლო­გიალა­პა­როს­კო­პია, ქი­რურ­გი­უ­ლი სა­ხარ­ჯი მა­სა­ლე­ბილა­ბო­რა­ტო­რიაპლას­ტი­კუ­რი ქი­რურ­გია.
კომ­პა­ნია მუდ­მი­ვად სი­ახ­ლე­ე­ბის ძი­ე­ბა­შია, ად­გი­ლობ­რივ ბა­ზარს სთა­ვა­ზობს ინო­ვა­ცი­ებს და აქ­ტი­უ­რა­დაა ჩარ­თუ­ლი სა­მე­დი­ცი­ნო სფე­როს გან­ვი­თა­რე­ბა­ში სა­კუ­თა­რი წვლი­ლის შე­ტა­ნა­ში
4Hospitals წარ­მო­ად­გენს კომ­პა­ნი­ას, რო­მე­ლიც ქარ­თულ სა­მე­დი­ცი­ნო ბა­ზარ­ზე გა­მო­ირ­ჩე­ვა არა მხო­ლოდ ინო­ვა­ცი­უ­რი პრო­დუქ­ცი­ის მი­წო­დე­ბით, არა­მედ სო­ცი­ა­ლუ­რი პა­სუ­ხის­მგებ­ლო­ბი­სად­მი გან­სა­კუთ­რე­ბუ­ლი მიდ­გო­მით. კომ­პა­ნი­ის საქ­მი­ა­ნო­ბა ემ­ყა­რე­ბა ღი­რე­ბუ­ლე­ბებს, რომ­ლე­ბიც აერ­თი­ა­ნებს გრძელ­ვა­დი­ან ბიზ­ნეს მიზ­ნებ­სა და სა­ზო­გა­დო­ე­ბის მი­მართ ერ­თგუ­ლე­ბას. CSR აქ­ტი­ვო­ბე­ბი კი ხაზს უს­ვამს 4Hospitals-ის გან­სა­კუთ­რე­ბულ როლს, რო­გორც სა­ზო­გა­დო­ებ­რი­ვი ინ­ტე­რე­სე­ბის დამ­ცვე­ლი და მხარ­დამ­ჭე­რი ორ­გა­ნი­ზა­ცია.
4Hospitals-ის მთა­ვა­რი ღი­რე­ბუ­ლე­ბე­ბი
1. ხა­რის­ხი და ინო­ვა­ცია
4Hospitals-ის მთა­ვა­რი ღი­რე­ბუ­ლე­ბა მა­ღა­ლი ხა­რის­ხის სა­მე­დი­ცი­ნო პრო­დუქ­ცი­ი­სა და სერ­ვი­სე­ბის მი­წო­დე­ბაა. კომ­პა­ნია მუდ­მი­ვად ვი­თარ­დე­ბა, რათა თა­ნა­მედ­რო­ვე ტექ­ნო­ლო­გი­ე­ბი­თა და ინო­ვა­ცი­უ­რი მიდ­გო­მე­ბით გა­ა­უმ­ჯო­ბე­სოს რო­გორც კლი­ნი­კე­ბის მუ­შა­ო­ბა, ისე პა­ცი­ენ­ტთა გა­მოც­დი­ლე­ბა.
2. პა­ცი­ენტზე ორი­ენ­ტი­რე­ბუ­ლო­ბა
პა­ცი­ენ­ტის ჯან­მრთე­ლო­ბა და კე­თილ­დღე­ო­ბა კომ­პა­ნი­ის ყვე­ლა გა­და­წყვე­ტი­ლე­ბის ცენ­ტრშია. 4Hospitals-ი არ შე­მო­ი­ფარ­გლე­ბა მხო­ლოდ პრო­დუქ­ტის მი­წო­დე­ბით; ის აქ­ტი­უ­რად მუ­შა­ობს პარტნი­ორ კლი­ნი­კებ­თან, რათა უზ­რუნ­ველ­ყოს ეფექ­ტუ­რი, უსაფრ­თხო და შე­დეგ­ზე ორი­ენ­ტი­რე­ბუ­ლი სა­მე­დი­ცი­ნო მომ­სა­ხუ­რე­ბა.
3. სო­ცი­ა­ლუ­რი პა­სუ­ხის­მგებ­ლო­ბა
4Hospitals-ის ერთ-ერთი გა­მორ­ჩე­უ­ლი ღი­რე­ბუ­ლე­ბაა სა­ზო­გა­დო­ე­ბის სა­ჭი­რო­ე­ბებ­ზე რე­ა­გი­რე­ბა. კომ­პა­ნია აც­ნო­ბი­ე­რებს, რომ მისი როლი სცდე­ბა მხო­ლოდ კო­მერ­ცი­ულ სა­ზღვრებს და გუ­ლის­ხმობს პა­სუ­ხის­მგებ­ლო­ბას, რო­მე­ლიც ფარ­თო სა­ზო­გა­დო­ე­ბას მო­ი­ცავს.
4. მდგრა­დი გან­ვი­თა­რე­ბა
მდგრა­დი გან­ვი­თა­რე­ბის პრინ­ცი­პებ­ზე დაყ­რდნო­ბით, 4Hospitals ირ­ჩევს ისეთ გა­და­წყვე­ტი­ლე­ბებს, რომ­ლე­ბიც არა მხო­ლოდ დღეს, არა­მედ მო­მა­ვალ­შიც შექ­მნის სა­სარ­გებ­ლო შე­დე­გებს სა­ზო­გა­დო­ე­ბის­თვის.
კომ­პა­ნი­ის სო­ცი­ა­ლუ­რი პა­სუ­ხის­მგებ­ლო­ბის ინი­ცი­ა­ტი­ვე­ბი ფო­კუ­სი­რე­ბუ­ლია რამ­დე­ნი­მე საკ­ვან­ძო მი­მარ­თუ­ლე­ბა­ზე, რომ­ლე­ბიც ჯან­მრთე­ლო­ბი­სა და სო­ცი­ა­ლუ­რი კე­თილ­დღე­ო­ბის გა­უმ­ჯო­ბე­სე­ბას ემ­სა­ხუ­რე­ბა.
2023 წლი­დან 4ჰოს­პი­ტალ­სი პრაქ­ტი­კუ­ლი ქი­რურ­გი­ის აკა­დე­მი­ის ექ­სკლუ­ზი­უ­რი სპონ­სო­რია და მას­თან ერ­თად ზრუ­ნავს ახალ­გაზ­რდა ქი­რურ­გე­ბის გან­ვი­თა­რე­ბა­ზე.
პრაქ­ტი­კუ­ლი ქი­რურ­გი­ის აკა­დე­მია ახა­ლი, უნი­კა­ლუ­რი პრო­ექ­ტია, რომ­ლის მი­ზა­ნია მე­დი­ცი­ნის სტუ­დენ­ტებს მის­ცეს შან­სი, მი­ი­ღონ პრაქ­ტი­კუ­ლი გა­მოც­დი­ლე­ბა, იმუ­შა­ონ პრო­ფე­სი­ო­ნალ­თა გუნდთან ერ­თად და გა­ნი­ვი­თა­რონ უნა­რე­ბი, რაც რე­ა­ლუ­რად სჭირ­დე­ბათ იმი­სათ­ვის, რომ გახ­დნენ მო­მა­ვა­ლი, წარ­მა­ტე­ბუ­ლი ქი­რურ­გე­ბი.
4ჰოს­პი­ტალ­სის მარ­კე­ტინ­გის გუნ­დის ხელ­მძღვა­ნე­ლის, თათა იო­ბი­ძის, გან­ცხა­დე­ბით:
“4Hospitals ღიაა ახა­ლი პრო­ექ­ტე­ბის მო­ძი­ე­ბის­თვის, გან­სა­კუთ­რე­ბით კი ისე­თი უნი­კა­ლუ­რი პრო­ექ­ტე­ბის, რო­მელ­თაც ანა­ლო­გი არ ჰყავთ.
სწო­რედ ასე­თი აღ­მო­ჩე­ნა იყო პრაქ­ტი­კუ­ლი ქი­რურ­გი­ის აკა­დე­მია, რო­მე­ლის და­არ­სე­ბის­თა­ნა­ვე კომ­პა­ნი­ამ მისი გან­ვი­თა­რე­ბის უდი­დე­სი პო­ტენ­ცი­ა­ლი და­ი­ნა­ხა და თა­ნამ­შრომ­ლო­ბაც შედ­გა სა­ერ­თო მიზ­ნით, რომ და­ვეხ­მა­როთ მო­მა­ვალ ქი­რურ­გებს, მი­ი­ღონ ის პრაქ­ტი­კუ­ლი გა­მოც­დი­ლე­ბა, რომ­ლის რე­ა­ლუ­რი დე­ფი­ცი­ტიც არ­სე­ბობს სა­მე­დი­ცი­ნო სფე­რო­ში.”
4Hospitals თა­ვი­სი ღი­რე­ბუ­ლე­ბე­ბი­თა და CSR აქ­ტი­ვო­ბე­ბით ქმნის მო­დელს, თუ რო­გორ უნდა იყოს კომ­პა­ნია ბიზ­ნე­სის, სა­ზო­გა­დო­ე­ბის და გა­რე­მოს ინ­ტე­რე­სე­ბის სი­ნერ­გი­ის მა­გა­ლი­თი. მისი ინი­ცი­ა­ტი­ვე­ბი აჩ­ვე­ნებს, რომ სო­ცი­ა­ლუ­რი პა­სუ­ხის­მგებ­ლო­ბა არა მხო­ლოდ ეთი­კუ­რი არ­ჩე­ვა­ნია, არა­მედ გრძელ­ვა­დი­ა­ნი წარ­მა­ტე­ბის სა­ფუძ­ვე­ლი.
ეს მიდ­გო­მა 4Hospitals-ს აყე­ნებს ისეთ პო­ზი­ცი­ა­ზე, სა­დაც ის არის არა მხო­ლოდ წარ­მა­ტე­ბუ­ლი ბიზ­ნე­სი, არა­მედ სა­ზო­გა­დო­ებ­რი­ვი და ჯან­მრთე­ლო­ბის სექ­ტო­რის სან­დო პარტნი­ო­რი, რო­მე­ლიც სტან­დარ­ტებს ქმნის და აძ­ლი­ე­რებს სა­ქარ­თვე­ლოს სა­მე­დი­ცი­ნო სფე­როს.

Hospitals’ values and CSR activities: a responsibility that goes beyond business goals
Since 2014, 4Hospitals, a provider of medical products and services, has been continuously supplying more than 300 medical institutions with the highest quality products, the wide range of which is united in 6 main directions: medical furniture and equipment, traumatology , laparoscopy, surgical consumables, laboratory , plastic surgery .
The company is constantly looking for new things , offering innovations to the local market, and is actively involved in contributing to the development of the medical field.
4Hospitals is a company that stands out in the Georgian medical market not only for providing innovative products, but also for its special approach to social responsibility. The company’s activities are based on values that combine long-term business goals and commitment to society. CSR activities emphasize the special role of 4Hospitals as an organization that protects and supports public interests.
4Hospitals core values
1. Quality and innovation
4Hospitals’ core value is providing high-quality medical products and services. The company is constantly evolving to improve both the work of clinics and the patient experience through modern technologies and innovative approaches.
2. Patient-centeredness
Patient health and well-being are at the heart of all company decisions. 4Hospitals does not limit itself to providing products; it actively works with partner clinics to provide effective, safe, and outcome-oriented medical services.
3. Social responsibility
One of 4Hospitals’ distinctive values is its responsiveness to community needs. The company recognizes that its role goes beyond mere commercial boundaries and involves a responsibility that extends to the wider community.
4. Sustainable development
Based on the principles of sustainable development, 4Hospitals chooses solutions that will create beneficial outcomes for society not only today, but also in the future.
The company’s social responsibility initiatives focus on several key areas that serve to improve health and social well-being.
Since 2023, 4Hospitals has been the exclusive sponsor of the Academy of Practical Surgery and, together with it, cares for the development of young surgeons.
The Practical Surgery Academy is a new, unique project that aims to give medical students the chance to gain practical experience, work with a team of professionals, and develop the skills they really need to become successful surgeons in the future.
According to Tata Iobidze, Head of Marketing Team at 4Hospitals:
“4Hospitals is open to finding new projects, especially unique projects that have no analogues.
“The Academy of Practical Surgery was such a discovery, and immediately after its establishment, the company saw its great potential for development and collaborated with the common goal of helping future surgeons gain the practical experience that is truly lacking in the medical field.”
4Hospitals, through its values and CSR activities, creates a model of how a company should be an example of the synergy of business, community and environmental interests. Its initiatives demonstrate that social responsibility is not only an ethical choice, but also the basis for long-term success.
This approach puts 4Hospitals in a position where it is not only a successful business, but also a trusted partner in the public and healthcare sector, setting standards and strengthening the Georgian medical field.