2024 – ცვლილებების წელი
სამედიცინო სფეროს და მარკეტინგის გადაკვეთის წერტილში, სადაც ინოვაციები და ემოციური კავშირები გადამწყვეტ როლს ასრულებს, 4Hospitals-ის მარკეტინგის გუნდის ხელმძღვანელი თათა იობიძე გვიზიარებს ბრენდის წარმატებულ ისტორიებს, მიღწევებსა და გამოწვევების გადალახვის გზებს.
ინტერვიუ გაძლევთ შესაძლებლობას, დაინახოთ, როგორ იცვლება სამედიცინო მარკეტინგი ინოვაციური პროექტებით, ხელოვნების ინტეგრაციითა და ადამიანურ კავშირებზე დამყარებული სტრატეგიებით.
2024 წელი მარკეტინგისთვის ყოველთვის ბევრ გამოწვევასა და შესაძლებლობას მოიცავდარას მიიჩნევ შენი გუნდის ყველაზე მნიშვნელოვან მიღწევად ?
„2024 წელს ჩვენი გუნდის ყველაზე მნიშვნელოვან მიღწევად მიგვაჩნია ჩვენი ბრენდის ცნობადობის მნიშვნელოვნად გაზრდა და პარტნიორებთან მჭიდრო კავშირის ჩამოყალიბებაშევძელით ბაზარზე არსებული გამოწვევების გადალახვა და მარკეტინგული მიზნების მიღწევა კრეატიულობისა და ეფექტური თანამშრომლობის საფუძველზე.“
2024 წელს რომ შევაჯამოთრა იყო ის ერთერთი ძირითადი ნაბიჯირომელმაც ბრენდს ახალი სტანდარტები შეუქმნა?
„2024 წელს ჩვენი ბრენდისთვის ძირითადი გარდამტეხი ნაბიჯი იყო ახალი წამოწყების დანერგვა სამედიცინო სამყაროში – პირველი სამედიცინო პოდკასტების სერიის დაწყებით, რამაც კომპანიას ახალი სტანდარტები შეუქმნა.“
მარკეტინგის თვალსაზრისითრა სირთულეები იყო ყველაზე დიდი და როგორ მოახერხეთ მათი გადალახვა?
„2024 წელს ჩვენი მარკეტინგული გამოწვევების ერთერთი მთავარი ასპექტი იყო პარტნიორებისა და მხარდაჭერების ნდობის შენარჩუნება, ისევე როგორც გაძლიერება კონკურენტულ ბაზარზეამ გამოწვევის დასაძლევადდავნერგეთ პარტნიორებთან კომუნიკაციის ახალი სტრატეგიარომელიც ფოკუსირებული იყო პრობლემების პრევენციაზე და პერსონალიზებულ მიდგომაზეგარდა ამისაგავაუმჯობესეთ მომხმარებელთან ურთიერთობა და ჩვენი მომსახურების უნიკალურობა დავნერგეთ ბაზარზეეს  ნაბიჯები არა მხოლოდ სირთულეების გადალახვაში დაგვეხმარაარამედ ჩვენი ბრენდის პოზიციონირებაც გააძლიერა.“
წელს 4Hospitals-მა არაერთი ინოვაციური პროექტი განახორციელარომელ მათგანზე ხარ განსაკუთრებით ამაყი და რატომ?
„მიუხედავად იმისა რომ  4Hospitals მუდმივად სიახლეებს ნერგავს, არ ტოვებს არცერთ ღონისძიებას, კონფერენციას თუ გამოფენებს, მუდმივად იზრდება და ვითარდება ამ წელს დაწყებულ პროექტს გამოვყოფდი, ესაა პირველი სამედიცინო პოდკასტი რომელიც გვაჩვენებს ყველასთვის ცნობილ და საყვარელ ექიმებს თეთრი ხალათებით და მის მიღმა. აღნიშნული პოდკასტები შემეცნებითია და ყველასთვისაა ვისაც სურს გაიცნოს ექიმები და მოისმინოს მათი საინტერესო  ისტორიები.
არის თუ არა ბრენდის განვითარება მხოლოდ გაყიდვების ზრდარას ნიშნავს შენთვის ზრდა როგორც პროცესშიისე შედეგში?
ბრენდის განვითარება მხოლოდ გაყიდვების ზრდით არ შემოიფარგლება.
ჩვენი კომპანიისთვის ზრდა“ ბევრად უფრო კომპლექსური და მრავალმხრივი პროცესიაეს ნიშნავს მომსახურების ხარისხის გაუმჯობესებასნდობის გაძლიერებას და ბაზარზე კონკურენტუნარიანობას შედეგადგაუმჯობესებული სერვისები და ჩვენი ბრენდის რეპუტაციის გამყარებაროგორც პასუხისმგებელი და ინოვაციური კომპანიისჩვენთვის მნიშვნელოვანიარომ ზრდამ პოზიტიური გავლენა მოახდინოს არა მხოლოდ კომპანიის ფინანსურ მაჩვენებლებზეარამედ მთლიანად კომპანიის განვითარებაზეც.“
პოდკასტების შექმნა აქტუალური გახდა ბევრ სფეროშიროგორ ფიქრობთრა მნიშვნელობა აქვს ამ ფორმატს სამედიცინო სფეროს ბრენდისთვის?
„პოდკასტების მნიშვნელობა სამედიცინო სფეროში მჭიდროდ უკავშირდება განათლებასნდობის გაძლიერებას და საზოგადოებასთან კომუნიკაციის გაუმჯობესებასპოდკასტების ფორმატი უნიკალური შესაძლებლობაა სამედიცინო სფეროსთვისრადგან ის საშუალებას გვაძლევსჩვენი ცოდნაგამოცდილება და ღირებულებები ფართო აუდიტორიას გავუზიაროთეს პლატფორმა გვაძლევს საშუალებასმარტივად და ეფექტურად ვესაუბროთ როგორც პაციენტებსისე პროფესიონალებსიმ თემებზერომლებიც მათთვის მნიშვნელოვანიაჩვენთვის პოდკასტები არა მხოლოდ ინფორმაციის გავრცელების ინსტრუმენტიაარამედ ნდობის შექმნის გზაცპაციენტები ხშირად ეძებენ სანდო წყაროებს ჯანმრთელობასთან დაკავშირებული საკითხების გასაგებადდა ეს ფორმატი ამის საშუალებას გვაძლევს.“
როგორც მარკეტინგის ხელმძღვანელიროგორ ხედავთ მარკეტინგის როლს ბრენდის ისტორიების მოყოლაში და აუდიტორიასთან კავშირის გაძლიერებაში?
„მარკეტინგის როლი ბრენდის ისტორიების მოყოლასა და აუდიტორიასთან კავშირის გაძლიერებაში უკიდურესად მნიშვნელოვანიაგანსაკუთრებით სამედიცინო სფეროშისადაც ნდობა და ემპათია გადამწყვეტ როლს ასრულებსროგორც მარკეტინგის ხელმძღვანელიმჯერარომ მარკეტინგი არ არის მხოლოდ სერვისების ან პროდუქტების პოპულარიზაციის ინსტრუმენტი  ის არის საშუალებარომლითაც ბრენდი თავის ისტორიას ჰყვება და აუდიტორიასთან ღრმა ემოციურ კავშირს ამყარებსმარკეტინგი არის ხიდი ბრენდსა და აუდიტორიას შორისის საშუალებას გვაძლევსგავიგოთ მათი საჭიროებები და მოლოდინებიდა ამ ინფორმაციის საფუძველზე შევქმნათ შინაარსირომელიც მათთვის მნიშვნელოვანია.“
როგორც მარკეტინგის ხელმძღვანელისთვისრა არის ყველაზე მნიშვნელოვანი ინსპირაცია ახალი პროექტების დასაწყებად?
„ახალი პროექტების დაწყების მთავარი ინსპირაცია არის პარტნიორებიმათი საჭიროებები და გამოცდილებებირომლებიც სამედიცინო სფეროში ყოველდღიურად გვხვდებაამასთანინსპირაციას ვპოულობ ახალ ტენდენციებში და ტექნოლოგიების განვითარების შესაძლებლობებშიმჯერარომ ჩვენროგორც ბრენდიუნდა ვიყოთ ცვლილებების ინიციატორები და ჩვენი ინოვაციებით შევიტანოთ დადებითი გავლენა ჩვენს მომხმარებლებზეარამედ მთელ სექტორზეეს ხედვა და ჩვენი გუნდის შემოქმედებითი ენერგია ერთობლივად ქმნის ახალ იდეებს და მიგვიყვანს წარმატებულ პროექტებამდე.
როგორ ფიქრობ, 4Hospitals-ის ბრენდს რა ელოდება მომავალ წელსარის რაიმერასაც განსაკუთრებით დიდი მოლოდინით ელით?
„კიდევ და კიდევ უფრო დიდი ზრდა და სიახლეები. 4Hospitals არის კომპანია რომელიც ფეხდაფეხ მისდევს ინოვაციებს და მუდმივად მზადაა სიახლეების მისაღებადშესაბამისად ყოველ წელს სთავაზობს სიახლეებს მის პარტნიორებსაცროგორ იბადება ახალი იდეები კომპანიაში გუნდის კოლაბორაციისპარტნიორების საჭიროებებისუკუკავშირების და სიახლეების გაცნობის შედეგად იბადება ის იდეები რომელსაც გთავაზობთ 4Hospitals .ჩვენთვის პატივი და პასუხისმგებლობაა ვიყოთ სამედიცინო სფეროში ცვლილებების შემტანი ძალადა მოუთმენლად ველითრას მოიტანს 2025 წელი.”
ამგვარად . 2024 წელი 4Hospitals-თვის აღინიშნა როგორც ინოვაციებისა და წარმატებების წელი. მარკეტინგის გუნდის მიერ განხორციელებული პროექტები არა მხოლოდ ბრენდის ცნობადობასა და მომხმარებელთან კავშირის გაძლიერებას ემსახურებოდა, არამედ სამედიცინო სფეროს ახალი სტანდარტების ჩამოყალიბებასაც.
წარმატებული კამპანიები, პირველმა სამედიცინო პოდკასტმა და ხელოვნების ჩართვამ მარკეტინგში დაამტკიცა, რომ 4Hospitals ინოვაციების გზაზე დგას და მზადაა, მუდმივად შესთავაზოს პარტნიორებს და მომხმარებლებს ახალი, გამორჩეული გამოცდილებები.

2024 – The Year of Changes
At the intersection of the medical field and marketing, where innovation and emotional connections play a crucial role, Tata Iobidze, Head of Marketing at 4Hospitals , shares the brand’s success stories, achievements, and ways to overcome challenges.
The interview gives you the opportunity to see how medical marketing is changing through innovative projects, the integration of art, and strategies based on human connections.
2024 Year For marketing Always Many Challenge And opportunity included. What? Consider Yours Team Most Important To be achieved ?
“2024” This year Our Team Most Important To be achieved We believe Our Brand Notability significantly Increase And Close to partners Union Formation. We were able to On the market Existing Challenges Overcoming And Marketing Goals Achievement Creativity And Effective Cooperation “On the basis of.”
2024 This year that Let’s summarize., What was He/She One–One Basic Step, who Brands New Standards created?
“ A major turning point for our brand in 2024 was the introduction of a new initiative into the medical world – with the launch of the first medical podcast series, which set new standards for the company.”
From a marketing perspective , what were the biggest challenges and how did you overcome them ?
“2024” This year Our Marketing Challenges One–One Home Aspect was Partners and supporters Trust Maintenance, as well as Strengthening Competitive On the market. This Challenge To overcome, We implemented With partners Communication New Strategy, which Focused was Problems On prevention And Personalized On the approach. Except from this, We improved. With the customer Relationship And Our Service Uniqueness We implemented On the market. This The steps not only helped us overcome difficulties , but also strengthened our brand positioning .”
This year 4Hospitals-Ma Many Innovative Project Implemented. Which one? About them You are Especially Proud And Why??
“Although 4Hospitals is constantly innovating, does not miss any event, conference or exhibition, is constantly growing and developing. I would like to highlight the project started this year, this is the first medical podcast that shows us the well-known and beloved doctors in white coats and beyond. These podcasts are informative and are for everyone who wants to get to know doctors and hear their interesting stories.” “ .
is If No Brand Development Only Sales Growth? What? means For you “Growth“ As In process, So As a result?
“ Brand development is not limited to sales growth . ”
Our For the company “Growth” Much More Complex And Multifaceted It is a process.. This means Service Quality Improvement, Trust Strengthening And On the market Competitiveness As a result, Improved Services And Our Brand Reputation Strengthening, As Responsible And Innovative Company. For us It is important., that Growth Positive Influence to make No Only Company Financial On indicators, But completely Company Also on development“.
Podcasts Create Current became Many In the field. How Do you think, What Meaning has This Format Medical Field For the brand?
“Podcasts” Meaning Medical In the field Tightly Connected Education, Trust Strengthening And With the public Communication Improvement. Podcasts Format Unique There is a possibility Medical For the field, Because He/She Allow Gives us, Our Knowledge, Experience And Values Wide To the audience Let’s share.. This Platform Gives us Allow, Easily And Effectively Let’s talk. As Patients, So Professionals, That On topics, which For them It is important.. For us Podcasts No Only Information Spread It is a tool., But Trust Creation The road too. Patients Often They are looking for Reliable Sources With health Related Issues To understand, And This Format This allows Gives us“.
As Marketing Head, How You see. Marketing Role Brand Stories In the story And With the audience Union In strengthening?
“Marketing” Role Brand Stories To follow And With the audience Union In strengthening Extremely It is important., Especially Medical In the field, Where Trust And Empathy Decisive Role Completes. As Marketing Head, I believe, that Marketing No is Only Services Or Products Promotion Tool – He/She is Means, with which Brand In his head History He/She tells And With the audience Deep Emotional Connection Strengthens. Marketing is Bridge Brands And To the audience Between. He/She Allow Gives us, Let’s understand. Their Needs And Expectations, And This Information Based on Let’s create Content, which For them It is important.“.
As a marketing manager , what is the most important inspiration for starting new projects ?
“New” Projects Start Home Inspiration is Partners, Their Needs And Experiences, which Medical In the field Daily Found. In addition,, Inspiration I find New In trends And Technology Development In possibilities. I believe, that We, As Brand, I must Let’s be Changes Initiators And Our With innovations Let’s bring in Positive Influence Our About users, But Throughout On the sector. This Vision And Our Team Creative Energy jointly creates New Ideas And It will lead us. Successful Before projects.“
How Do you think?, 4Hospitals-He/She Brands What Waiting Future This year? is Something, whatever Especially Big With anticipation Waiting?
“ More and more growth and innovations “. 4Hospitals is company which On your feet Following Innovations And Constantly Ready News To receive, Accordingly Every This year offers News His Partners too. How Born New Ideas In the company Team Collaboration, Partners Needs, Feedback And News Dating As a result Born He/She Ideas Which We offer 4Hospitals .For us Honor And It is a responsibility. Let’s be Medical In the field Changes Submitter Power, And Eagerly Waiting, What? Will bring 2025 Year“.
Thus, 2024 was marked as a year of innovation and success for 4Hospitals. The projects implemented by the marketing team not only served to strengthen brand awareness and customer connection, but also to establish new standards in the medical field.
Successful campaigns, the first medical podcast, and the inclusion of art in marketing have proven that 4Hospitals is on the path of innovation and is ready to constantly offer new, distinctive experiences to its partners and customers.