4Hospitals მხარდაჭერით ჩატარდა: MEDTECH ჰაკათონი – „AI for care“
4Hospitals — განათლებისა და სამედიცინო ინოვაციების მხარდამჭერი: MEDTECH ჰაკათონი – „AI for care“ წარმატებით დასრულდა. კომპანია მუდმივად უზრუნველყოფს ცოდნისა და კვალიფიკაციის უწყვეტ განვითარებას.
4Hospitals-მა ჰაკათონის ფარგლებში ორი რჩეული გუნდი გამოავლინა, რომლებიც დააჯილდოვა ფულადი პრიზით, ესენია: გუნდი “CALMIFY” და გუნდი PILL ME”.
პროექტი ალტე უნივერსიტეტი მედიცინის საერთაშორისო სკოლასა და საინფორმაციო ტექნოლოგიების სკოლას შორის თანამშრომლობით გაიმართა, სადაც X–XII კლასის მოსწავლეებმა ორი დღის განმავლობაში იმუშავეს რეალურ სამედიცინო გამოწვევებზე და ინოვაციურად გადაჭრეს პრობლემა. პირველ დღეს გუნდებმა შეიმუშავეს საკუთარი ინოვაციური პროექტები და პროტოტიპები, ხოლო ჰაკათონის მეორე დღეს მათ საკუთარი ნაშრომები ჟიურის წინაშე წარადგინეს.

With the support of 4Hospitals, the following event was held: MEDTECH Hackathon – “AI for care”
4Hospitals — Supporter of Education and Medical Innovations: MEDTECH Hackathon – “AI for Care” has been successfully completed. The company constantly ensures the continuous development of knowledge and qualifications.
4Hospitals selected two selected teams within the hackathon, which were awarded with cash prizes: Team “CALMIFY” and Team “PILL ME”.
The project was held in collaboration between the Alte University International School of Medicine and the School of Information Technology, where students from grades X–XII worked on real medical challenges and innovatively solved the problem for two days. On the first day, the teams developed their own innovative projects and prototypes, and on the second day of the hackathon, they presented their work to a jury.